• 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu

  Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu

 • 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • spacer.ospzabrzeg.pl

  spacer.ospzabrzeg.pl

 • 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • OSP Zabrzeg

  OSP Zabrzeg

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Piątego marca w OSP w Zabrzegu odbył się "Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej" - "Młodzież zapobiega pożarom”…
W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna z terenu miasta i gminy Czechowice-Dziedzice, w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych - I kategoria, gimnazjalnych - II kategoria i ponad gimnazjalnych - III kategoria. Przy stolikach do rozwiązywania pisemnych testów, składających się z 25 pytań, usiadło 20 uczestników eliminacji, w tym 6 uczestników I grupy wiekowej, 9 uczestników II grupy wiekowej i 5 uczestników III grupy wiekowej. Młodzi pasjonaci strażackiej służby walczyli o prawo reprezentowania gminy Czechowice-Dziedzice w poszczególnych kategoriach wiekowych, na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju. W każdej kategorii wiekowej czekało tylko 1 miejsce na udział w eliminacjach powiatowych. Egzamin oceniała trzyosobowa komisja powołana przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w składzie: bryg. Tadeusz Szkucik - Komendant Gminny OSP, Zbigniew Waloszczyk - Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP i Krzysztof Parma - Członek Zarządu OSP Zabrzeg. Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki pożarniczej. Rywalizacja była zacięta, bo o zwycięstwie w kategorii szkół ponad gimnazjalnych i 3. miejscu w kategorii szkół gimnazjalnych zadecydowała dodatkowa seria pięciu pytań ustnych. W kategorii szkół podstawowych na podium w komplecie stanęli członkowie MDP OSP Zabrzeg. Zwycięzcą został Mateusz Londzin, drugie miejsce zajął Krzysztof Kawiak, a trzeci był Piotr Podsadecki. Również bezkonkurencyjni okazali się młodzi druhowie z OSP Zabrzeg w kategorii szkół gimnazjalnych, gdzie najlepszym okazał się Mateusz Tokarczyk, drugi był Rafał Gryczka, a trzeci po ustnej dogrywce Tomasz Kawiak. W kategorii szkół ponad gimnazjalnych o pierwszym miejscu także zadecydowała dodatkowa seria pytań ustnych, w wyniku której pierwsze miejsce zajął Michał Ściskała z OSP Dziedzice, drugie Adrian Dudek z OSP Zabrzeg, a trzecie Mateusz Mieszczak z OSP Dziedzice. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych: Mateusz Londzin w kategorii szkół podstawowych, Mateusz Tokarczyk w kategorii szkół gimnazjalnych i Michał Ściskała w kategorii szkół ponad gimnazjalnych będą reprezentować gminę Czechowice-Dziedzice w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej", które odbędą się 28 marca w Jasienicy.

Numery alarmowe

112 – CPR
999 – Pogotowie
998 – Straż Pożarna
997 – Policja
33 8126065 – PSP w Bielsku-Białej
32 2157218 – OSP w Zabrzegu
784 664 234 – Gospodarz Obiektu

 

Toporek - strażaka oficera
image image image
Toporek został wyprodukowany w 1905 roku przez rzemieślnika w Wiedniu. Oficerowie OSP w Zabrzegu posiadali toporek aż do wybuchu II Wojny Światowej w 1939 r...
Czytaj więcej
 

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Sponsorzy