• 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu

  Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu

 • 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • spacer.ospzabrzeg.pl

  spacer.ospzabrzeg.pl

 • 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • OSP Zabrzeg

  OSP Zabrzeg

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

POWITANIE NOWEGO WOZU RATOWNICZO - GAŚNICZEGO

We wtorek (19 listopada 2019 r.) w godzinach wieczornych, Strażacy wraz z rodzinami, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Mieszkańcy Zabrzega na czele z Sołtysem Andrzejem Puskarczykiem i Radnym Rady Miejskiej w Czechowicach - Dziedzicach Krzysztofem Jarczokiem oraz sympatycy naszej OSP i Pożarnictwa, powitali Nowy Wóz Ratowniczo - Gaśniczy Zabrzeskiej Straży Pożarnej.

Średni samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Samochodu ciężarowego firmy SCANIA, został wyprodukowany przez firmę Wawrzaszek - Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska Białej; posiada 6 osobową kabinę dla dowódcy, kierowcy i ratowników, zbiornik wody o pojemności 3000 l, zbiornik 300 l na środek pianotwórczy, autopompę o wydajności 2400 l/min oraz szybkie natarcie o długości 60 m na elektrycznym zwijadle i działko wodno - pianowe o wydajności 3200 l/min zamontowane na dachu samochodu.

Samochód w dniu dzisiejszym jest w trakcie dozbrajania w sprzęt a za kilka dni zostanie wprowadzony do podziału bojowego i będzie służył mieszkańcom Zabrzega i okolic. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie w pozyskaniu nowego samochodu pożarniczego, a w szczególności osobom które przygotowywały, nadzorowały i finalizowały każdy etap zakupu samochodu.

Numery alarmowe

112 – CPR
999 – Pogotowie
998 – Straż Pożarna
997 – Policja
33 8126065 – PSP w Bielsku-Białej
32 2157218 – OSP w Zabrzegu
784 664 234 – Gospodarz Obiektu

 

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Sponsorzy