• 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu

  Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu

 • 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • spacer.ospzabrzeg.pl

  spacer.ospzabrzeg.pl

 • 125 lat OSP Zabrzeg

  125 lat OSP Zabrzeg

 • OSP Zabrzeg

  OSP Zabrzeg

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Gminne eliminacje OTWP 2017

Dziewiątego marca w sali strażnicy OSP Dziedzice, przeprowadzono kolejne gminne eliminacje "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej" pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowane przez Zarząd Miejski ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach. .
Tradycyjnie już, patronat nad turniejem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a gospodarzem eliminacji po raz kolejny była Ochotnicza Straż Pożarna "Dziedzice". W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna z terenu gminy Czechowice-Dziedzice, w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych - I kategoria, gimnazjalnych - II kategoria i ponad gimnazjalnych - III kategoria. Przy stolikach do rozwiązywania pisemnych testów, składających się z 25 pytań, usiadło 32 uczestników eliminacji, w tym 12 uczestników I grupy wiekowej, 16 uczestników II grupy wiekowej i 4 uczestników III grupy wiekowej. Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki pożarniczej. Po sprawdzeniu testów przez komisję wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. W grupie II trzeba było zarządzić dogrywkę o miejsca 2. i 3., w formie kolejnego testu. Zaciętą rywalizację wygrał Kacper Kołoczek z GP nr 1 w Cz-Dz (MDP OSP DZIEDZICE) o 3 miejscu zadecydowała dogrywka ustna, w której to przegrał Mateusz Londzin z ZS Zabrzeg (MDP Zabrzeg) z Szymonem Janusz z ZS Ligota (OSP Ligota), dogrywka ustna składała się z serii pięciu pytań.
W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą została Łucja Londzin z ZS Zabrzeg (MDP OSP Zabrzeg), drugie miejsce zajęła Laura Micor ZS Zabrzeg (MDP OSP Zabrzeg), a trzeci był Grzegorz Kania SP 2 Ligota również z MDP OSP Zabrzeg. W kategorii szkół gimnazjalnych, najlepszym okazał się Adrian Zelek z ZS Ligota (MDP OSP Ligota). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach zwyciężyła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Bielsku-Białej Patrycja Wiewióra z(MDP OSP Ligota) i to ona będzie reprezentować gminę na eliminacjach powiatowych w tej kategorii. 2 miejsce zajął Mateusz Tokarczyk ZS Samochodowych Pszczyna (MDP OSP Zabrzeg) a 3 miejsce Katarzyna Mola L.O. im Marii Skłodowskiej Curie w Czechowicach Dziedzicach (MDP OSP Dziedzice) Zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych: Łucja Londzin w kategorii szkół podstawowych, Adrian Zelek w kategorii szkół gimnazjalnych i Patrycja Wiewióra w kategorii szkół ponad gimnazjalnych, będą reprezentować Gminę Czechowice-Dziedzice w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej", które odbędą się 1 kwietnia w Jaworzu. Na koniec turnieju rozdano wszystkim uczestnikom nagrody które ufundowali: Urząd Miejski w Czechowicach Dziedzicach, Biuro ds. promocji powiatu bielskiego oraz OSP Dziedzice.

Numery alarmowe

112 – CPR
999 – Pogotowie
998 – Straż Pożarna
997 – Policja
33 8126065 – PSP w Bielsku-Białej
32 2157218 – OSP w Zabrzegu
784 664 234 – Gospodarz Obiektu

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
image image image
Zabrzeska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została reaktywowana w 2000 roku. Nasze działania są widoczne mimo iż działamy w znacznie w okrojonym składzie...
Czytaj więcej
 

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Sponsorzy